Przeszkody na drodze do prawdziwej cywilizacji

Technika i nauki przyrodnicze bardzo dobre plus polityka i ekonomia za mało minus. Co przeszkadza ludzkości w podniesieniu się do prawdziwej cywilizacji?


Przeszkody na drodze do prawdziwej cywilizacji
Technika i nauki przyrodnicze bardzo dobre plus polityka i ekonomia za mało minus. Co przeszkadza ludzkości w podniesieniu się do prawdziwej cywilizacji?

  Ideologia nienawiści walka klas


Wymagana jest praca zespołowa, każda część społeczeństwa musi wnieść swój wkład, aby dokonać wspinaczki. Ale uczniowie nienawiści ideologii walki klas próbują wyjaśnić wszystko tylko w kategoriach ich ideologii nienawiści, która dzieli społeczeństwo. Wrogość zamiast pracy zespołowej jest ich najwyższym założeniem.

  Nonsensowne "Granice wzrostu


Bez energii odnawialnej i recyklingu sytuacja byłaby naprawdę tak beznadziejna, jak przedstawiono to w książce "Limits to Growth".

Wyznawcy tego kultu zagłady wyrażają swoją nienawiść do samych siebie słowami "Zdrowe planety nie mają ludzi". Samozniszczenie zamiast nowych celów jest ich głównym założeniem.

  Ekonomia


Ekonomista żongluje bezsensownymi liczbami, nie zastanawiając się nad konsekwentnymi kosztami i szkodami. Jeśli na przykład ceny są podnoszone przez sztuczny niedobór, ekonomista cieszy się z wielkiego wzrostu gospodarczego.

Utrzymanie konkurencyjności gospodarki Utrzymanie konkurencyjności gospodarki
Jeśli koszty mieszkania, żywności i energii są bardzo wysokie, to nawet bardzo wysokie pensje ledwo wystarczają na życie. Błędne koło upadku gospodarczego.
  System podatkowy szkodliwy dla ludzi, środowiska i gospodarki


Podatki i ustalanie zysku Podatki i ustalanie zysku
Większość dzisiejszego systemu podatkowego opiera się na określaniu zysku: podatek dochodowy, VAT, składki na ubezpieczenie społeczne. Konsekwencje tego są druzgocące.
Poziomy cywilizacji i status cywilizacji na planecie Ziemia Poziomy cywilizacji i status cywilizacji na planecie Ziemia
Nie wiedząc o tym, ludzkość od 1/4 tysiąclecia znajduje się w skoku cywilizacyjnym. Teraz musi on zostać zakończony niezbędnym oczyszczeniem planety.


          Przeszkody na drodze do prawdziwej cywilizacji: Technika i nauki przyrodnicze bardzo dobre plus polityka i ekonomia za mało minus. Co przeszkadza ludzkości w podniesieniu się do prawdziwej cywilizacji? https://civilization.pege.org/obstacles-pl/