Ovire na poti do prave civilizacije

Tehnologija in naravoslovje zelo dobro ter politika in ekonomija premalo minusov. Kaj preprečuje človeštvu, da bi se povzpelo do prave civilizacije?


Ovire na poti do prave civilizacije
Tehnologija in naravoslovje zelo dobro ter politika in ekonomija premalo minusov. Kaj preprečuje človeštvu, da bi se povzpelo do prave civilizacije?

  Nenávisť ideológia triedny boj


Je potrebná tímová práca, každá časť spoločnosti musí prispieť k tomu, aby sa výstup uskutočnil. Ale stúpenci nenávistnej ideológie triedneho boja sa snažia všetko vysvetliť len z hľadiska svojej nenávistnej ideológie, ktorá rozdeľuje spoločnosť. Nevraživosť namiesto tímovej práce je ich najvyšším predpokladom.

  Nezmysel "Limity rastu


Bez obnoviteľných zdrojov energie a recyklácie by bola situácia skutočne taká beznádejná, ako je to opísané v knihe "Limity rastu".

Stúpenci tohto kultu súdneho dňa vyjadrujú svoju nenávisť k sebe samým slovami "Zdravé planéty nemajú ľudí". Sebadeštrukcia namiesto nových cieľov je ich najvyšším predpokladom.

  Ekonomika


Ekonóm žongluje s nezmyselnými číslami bez ohľadu na následné náklady alebo škody. Ak napríklad ceny stúpnu v dôsledku umelého nedostatku, ekonóm sa raduje z veľkého hospodárskeho rastu.

Udržanie konkurencieschopnosti hospodárstva Udržanie konkurencieschopnosti hospodárstva
Ak sú náklady na bývanie, potraviny a energie veľmi vysoké, aj mimoriadne vysoké mzdy sotva stačia na živobytie. Začarovaný kruh hospodárskeho úpadku.
  Daňový systém škodlivý pre ľudí, životné prostredie a hospodárstvo


Dane a stanovenie zisku Dane a stanovenie zisku
Väčšina súčasného daňového systému je založená na určovaní zisku: daň z príjmu, DPH, príspevky na sociálne zabezpečenie. Dôsledky sú zničujúce.
Stopnje civilizacije in status civilizacije na planetu Zemlja Stopnje civilizacije in status civilizacije na planetu Zemlja
Ne da bi se tega zavedali, je človeštvo že četrt tisočletja na civilizacijskem preskoku. Ta se mora zdaj zaključiti s potrebnim čiščenjem planeta.


          Ovire na poti do prave civilizacije: Tehnologija in naravoslovje zelo dobro ter politika in ekonomija premalo minusov. Kaj preprečuje človeštvu, da bi se povzpelo do prave civilizacije? https://civilization.pege.org/obstacles-sk/